Minerva „A“ – TJ Unie Hlubina

Můžeme řící zápas sezóny o vedení v SM Divizi. Výhodu domácího prostředí měla Minerva. Hlubina zas měla co vracet. Prohrála vzájemný zápas doma.  Ale začněme od začátku.

První souboj: Chlopčík – Klekner, 434 – 393, 2:0 pro Minervu. Nebylo to tak jednoznačné jak vypadá, ale pro Minervu slibný začátek. Rozhodly chyby hosta.

Druhý souboj: Martinec – Brablec, 453 – 411, 4:0 pro Minervu. Martinec je na domácí kuželně jistota. Ani jedna chyba. Plné stejné, oba 297. Rozhodla dorážka a 6 chyb hostujícího hráče. Slibný náskok pro Minervu a vedení o 83 kolků

Třetí souboj: Brokl – Zatyko, 439 – 446, 4:2 pro Minervu. Brokl zahrál nepatrně pod svůj standard na domácí kuželně. Zatyko vždy kontroval devítkama a souboj se rozhodl až v poslední dorážce. Poslední otvírka domácího hráče rozhodla.Velmi vyrovnaný zápas. Ztráta kolků pro Minervu, naštěstí malá.

Čtvrtý souboj: Fischer – Oliva, 453 – 434, 6:2 pro Minervu. Jak se očekávalo, znovu velmi vyrovnaný souboj. Oliva je hráč se stabilním výkonem doma i venku. Nepatrný rozdíl rozhodl o vítězství hráče Minervy. Oba hráči měli stejnou dorážku 148, Fischer dokonce o jednu chybu v dorážce víc(3), ale rozhodl rozdíl v plných, který udržel. Zlomový zápas souboje, zvýšení náskoku a zisk rozhodujících dvou bodů. Pěkný zápas.

Pátý souboj: Slavík – Chodura, 461 – 477, 6:4 pro Minervu. Dramatický souboj dvou vedoucích hráčů jednotlivých celků. Slavík začal vlažně a během 20 hodů prohrával o 30 kuželek. Chodura hrál excelentně a první plné 163, soupeř 133. Dorážka ovšem Slavíkovi vyšla neuvěřitelně. Tři hodovky, dorážka 93 a obnova sebevědomí. Propastný rozdíl zredukoval na pouhých 17 kuželek. Po výměně drah pokračoval znovu velmi vyrovnaný souboj. Chodura zvýšil svůj náskok o dalších 10 kuželek na celkových 27 a bylo  rozhodnuto. Dorážka již nic nezmělila a domácí hráč prohrál na 461. Je třeba vyzvednout výbornou hru hostujícího hráče.Oprávněně vede v SM divizi jednotlivce. Oba výborná dorážka. Slavík 181,Chodura 157.

Šestý zápas. Heiser ml. – Hejtmánek, 444 – 419, 12 : 4 pro Minervu. Koncovým hráčů již asi chyběla trochu motivace. Rozdíl 79 kolků pro domácí byl již rozhodující. Oba začali opatrně a vzájemně se kontrolovali. Rozdíl v plných pouhé 4 kolky pro domácí. Teprve v dorážce, kdy dostal Heiser informaci o možném rekordu v případě 484, se do toho opřel. Tři jeho hodovky v první dorážce rozhodly v jeho prospěch. Plné znovu stejně, 145 :145 a bylo jasné, že rekord nebude. Druhá dorážka o devítku pro Hejtmánka. Vzájemný souboj amerického vojáka z Hlubiny a Blonďáka z Minervy( tentokrát černovlasý, ale prý přechodně) tento velmi vydařený zápas uzavřel. Minerva se ujala vedení v SM Divizi.

O vítězství v zápase rozhodla celková dorážka a počet chyb družstev. Rozdíl v plných pouze 5 kuželek, ale v dorážce rozhodujících 109 pro domácí.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.